logo | Lotus Pro Homeopatia
logo | Lotus Pro Yoga

Dráždivý kašeľ u detí: Homeopatia ako rýchla úľava

jún 9, 2024 | Akútne stavy | 0 komentárov

Z nepohody do pohody

Homeopatia je účinnou metódou, ktorá môže pomôcť rýchlo a efektívne vyliečiť od dráždivého kašľu u detí. V tomto prípade budem zdieľať, ako som ako matka homeopatka pomohla môjmu synovi od dráždivého kašľa, ktorý sa zhoršil veľmi rýchlo.

S veľkou vďačnosťou prijímam dar, akou homeopatia určite je. Nie je to pravidlom, ale pomoc a úľava sa dokáže dostaviť veľmi rýchlo, v prípade, že použijeme, čo najpodobnejší liek na daný stav klienta. Najviditeľnejšie je to v akútnych stavoch ochorenia.

Častá otázka je, či k tomu, aby homeopatia zabrala, treba tomu najprv uveriť. Myslím, že je to naopak. Keď homeopatické liečenie zaberie, človek sa presvedčí sám. V tomto prípade s vami budem zdieľať, ako som počas chvíľky vďaka homeopatiu pomohla môjmu synovi od dráždivého kašľa.

 

Stav: Dráždivý kašeľ u detí

Liečba: ACONITUM NAPELUS 15CH. 3X po 10 minútach*

Ako to fungovalo: Niekedy nie je potrebné poznať presný dôvod kašľa, u detí môže ísť o mentálny stav dieťaťa. V tomto prípade dieťa začalo do 2 hodín rozprávať svojím bežným hlasom.

* UPOZORNENIE
Keďže sme všetci jedineční, v rozličných prípadoch (akéhokoľvek problému) môžu pomôcť rôzne homeopatiká a konkrétny predpis závisí vždy od individuálnych prejavov a potrieb klienta.

 

Dráždivý kašeľ u detí začína nenápadne

Môj syn (9 rokov) sa zobudil o 07.00 hod s kašľom, ktorý sa zhoršoval z minúty na minútu. Povedal, že pri kašli ho trochu škrabe v hrdle. Žiaden iný symptóm tam nebol. Žiadna teplota, veľká bolesť, podráždenie. Rozhodla som sa, že dieťa ostane doma a budem ho pozorovať.

Dieťa túžilo po teplom čaji, po ktorom sa mu uľavilo od kašľa. Ako homeopatka som nevidela nič špecifické, na základe čoho by sa dalo vybrať liek, ostala som stav pozorovať. Kedže o 9.00 som mala dohodnuté stretnutie, nechala som dieťa na krátky čas zabezpečené doma.

Prišla náhla zmena a panika

O 9.20 syn volal preľaknutý a s plačom, že ho veľmi bolí hrdlo. Bol vystrašený a v panike. Bola som nablízku, za pár minút som bola pri synovi. Dieťa sa zľaklo bolesti v hrdle, nakoľko sa kašeľ v priebehu pár minút zmenil na veľmi suchý, dráždivý, štekavý.

Z kašľa tiež v priebehu krátkej chvíle zachrípol, čo ho tiež vyľakalo. Mal zmenený hlas, sám sa čudoval, že sa nespoznáva, keď rozpráva. Jeho stav sa zhoršil veľmi rýchlo. Ale tak rýchlo, ako došlo k zhoršeniu, prišlo aj k úľave.

Bez akéhokoľvek repertorizovania, alebo používania rôznych metód a postupov na určenie lieku, som sa zamerala na mentálny stav dieťaťa. Spôsob, akým chorobu, svoj zmenený stav prežívalo. Kašeľ a bolesť ho dostali do paniky a šoku, bolo celé preľaknuté. Tí, ktorí homeopatiu poznajú a bežne používajú, vedia o akom lieku hovorím.

Efektívna homeopatická liečba kašla

Dieťaťu bolo podané ACONITUM NAPELUS 15CH. 3X po 10 minútach. Prvých 30 minút dieťa začalo kašlať o čosi intenzívnejšie a tiež sa viditeľne upokojilo. Do 2 hodín dieťa začalo rozprávať svojím bežným hlasom, bez zachrípnutia. Dráždivý kašeľ ustúpil. Za ďalšiu hodinu bolo dieťa v stave, že ho som vzala na prechádzku. Po kašli a panike ani stopy.

Ak si niekto myslí, že som ako matka najprv vysvetlila dieťaťu, že homeopatická globulka, ktorú som mu podala, mu pomôže, musí však najprv tomu uveriť, sa mýli.

Keď otec uvidel dieťa o pár hodín v zdravom stave, ani sa moc nedivil. Dôverne totiž pozná, ako efektívne a ako rýchlo dokáže homeopatická liečba zabrať, pre neho samého je to prvá voľba.

Homeopatická konzultácia ako rýchla pomoc

Napriek tomu, že sa to udialo nespočetne veľa krát, pri rôznych zdravotných problémov, aj tak ma efektívnosť a rýchlosť homeopatického liečenia pri problémoch dokáže príjemne zaskočiť a úprimne potešiť.

Ak si prajete, aby vaše dieťa bolo zdravé a v dobrej kondícii a zároveň by ste radi získali viac informácií o účinnosti homeopatie, neváhajte ma osloviť. Objednajte si konzultáciu so mnou a zistite, ako môžete rýchlo a efektívne podporiť zdravie vášho dieťaťa.

Zistiť viac

0 komentárov

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Recenzie klientov

LOTUSPRO Homeopatia

I would like to thank Mrs. Zuzka very much for her help in finding a return to psychological well-being. Despite the fact that I have believed in homeopathy all my... Viac

Klaudia Lear Avatar Klaudia Lear
27. novembra 2023

Ďakujem za pomoc , za to ,že vďaka Vám a homeopatii sa vyspím a neprekašlem celý deň a noc. Je to až neuveriteľné ,ale mne stačilo užiť homeo jeden... Viac

Alena Michelová Avatar Alena Michelová
13. novembra 2023

Thank you for your help, for the fact that thanks to you and homeopathy I can sleep and not cough all day and night. It's unbelievable, but it was enough... Viac

Alena Michelová Avatar Alena Michelová
13. novembra 2023

Všetky recenzie

BSBa. Zuzana Bisáková, SAKHom

Diplomovaný homeopat, lektor Yogy

Z NEPOHODY DO POHODY!

Alternatívny pohľad na zdravie a skutočné liečenie fyzického, emočného a mentálneho problému bez vedľajších účinkov. Cesta k rovnováhe i k sebe samému.