logo | Lotus Pro Homeopatia
logo | Lotus Pro Yoga

Dovolenkový herpes zo slnka: Ako sa rýchlo zbaviť oparu na perách

jún 24, 2024 | Akútne stavy | 0 komentárov

Z nepohody do pohody

Herpes zo slnka je nepríjemný a bolestivý problém, ktorý postihuje mnoho ľudí, najmä počas letných mesiacov. V tomto blogovom príspevku sa pozrieme na príčiny, príznaky a efektívne metódy liečby tohto ochorenia. Ak sa chcete dozvedieť, ako predchádzať herpesu zo slnka a čo robiť, ak sa u vás objaví, prečítajte si užitočné tipy a rady. Tentoraz sa jedná o moju osobnú skúsenosť.

Stav: Dovolenkový herpes zo slnka na perách

Liečba: Rhus toxicodendron

Výsledok: Ak homeo nasadím hneď na začiatku pocitu zdúrených, pálivých pier, herpes zo slnka na perách ani neprepukne. Druhý deň sú pery ešte citlivé, ale herpes sa neodváží ukázať. Opakovane overené.

* UPOZORNENIE

Keďže sme všetci jedineční, v rozličných prípadoch (akéhokoľvek problému) môžu pomôcť rôzne homeopatiká a konkrétny predpis závisí vždy od individuálnych prejavov a potrieb klienta.

 

Príčiny herpesu zo slnka

Už sa vám stalo, že sa vyhrievate a dobíjate energiu na slnku, slnečné lúče dopadajú a uvoľňujú celé telo, avšak večer už cítite pálenie a svrbenie na perách? Presne toto sa mi dialo, kým som nevyskúšala homeopatiká určené na pomoc pri herpese.

Herpes zo slnka vzniká v dôsledku vystavenia kože silnému slnečnému žiareniu. Slnečné lúče môžu oslabiť imunitný systém, čo umožňuje aktiváciu vírusu herpes simplex. Tento vírus je prítomný v tele mnohých ľudí, ale zvyčajne je neaktívny. Keď sa však telo dostane pod stres, ako napríklad pri nadmernom slnení, vírus sa môže aktivovať a spôsobiť výskyt pľuzgierikov a bolestivých vyrážok na koži.

Herpes zo slnka sa často objavuje na miestach, ktoré sú najviac vystavené slnečnému žiareniu, ako sú pery, nos a tvár. Prevencia je kľúčová, pretože recidívy môžu byť veľmi nepríjemné a bolestivé. Používanie opaľovacích krémov s vysokým ochranným faktorom a vyhýbanie sa priamemu slnečnému žiareniu môže výrazne znížiť riziko vzniku herpesu.

Ale poznáte to sami dobre. Na dovolenke sa často stane, že aj napriek prevencii dôjde na najhoršie a objaví sa opar. Roky som trpela dovolenkovým herpesom, ktorý následne dokázal znepríjemniť pobyt na slnku a celú dovolenku.

Liečba herpesu zo slnka

Ak sa vám napriek preventívnym opatreniam (ako je pravidelné používanie opaľovacích krémov s vysokým ochranným faktorom, nosienie klobúkov, slnečných okuliarov a ochranného oblečenia) objaví herpes zo slnka, je dôležité začať s liečbou čo najskôr. Vyskúšala som všetky možnosti na zmiernenie tohto nepríjemného stavu, od náplastí, gelov, mastičiek, vitamínov. Väčšinou však trvalo týždeň, kým herpes zmizol.

A potom som vyskúšala homeopatiká. Zistila som, že ak homeo nasadím hneď na začiatku pocitu zdúrených, pálivých pier, herpes ani neprepukne. To bolo niečo! Na druhý deň som mohla s opaľovaním pokračovať s tým, že som celý deň podporovala imunitu vybraným homeopatickým liekom.

Pre mňa to bol GAME CHANGER, nakoľko sa mi pár krát stalo, že po prvých dňoch dovolenky sa mi herpes objavil v gigantickom rozmere a plávanie v mori, prípadné potápanie už nebolo možné, nakoľko sa v slanej vode herpes ešte viac zhoršil a bol veľmi bolestivý. Do konca dovolenky som následne vyhľadávala už iba chládoček.

Homeo globulky cestujú všade so mnou

Nedávno som opäť neodolala a užívala si slnečné lúče plnými dúškami. Večer boli moje pery už bolestivé, cítila som pálenie a svrbivý pocit. Hneď som nasadila svoje homeo globulky, ktoré cestujú všade so mnou. Pre istotu. Druhý deň boli pery ešte citlivé, ale herpes zo slnka sa ani neodvážil ukázať. Ďalší deň boli pery,  akoby sa nič nestalo a ja cítim obrovskú vďaku a slobodu.

Máte podobný problém? Už nemusíte. Potrebujete len nájsť ten konkrétny homeopatický liek, ktorý  pomôže zvýšiť vitalitu a životnú silu organizmu, ktorá si s týmto nepríjemným vírusovým ochorením poradí. Rada vám s tým pomôžem. Svoju konzultáciu si objednáte cez objednávkový formulár tu.

V prípade akútneho stavu zvoľte 30minútové akútne poradenstvo. Stretnúť sa môžeme osobne alebo online.

Zistiť viac

0 komentárov

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Recenzie klientov

LOTUSPRO Homeopatia

I would like to thank Mrs. Zuzka very much for her help in finding a return to psychological well-being. Despite the fact that I have believed in homeopathy all my... Viac

Klaudia Lear Avatar Klaudia Lear
27. novembra 2023

Ďakujem za pomoc , za to ,že vďaka Vám a homeopatii sa vyspím a neprekašlem celý deň a noc. Je to až neuveriteľné ,ale mne stačilo užiť homeo jeden... Viac

Alena Michelová Avatar Alena Michelová
13. novembra 2023

Thank you for your help, for the fact that thanks to you and homeopathy I can sleep and not cough all day and night. It's unbelievable, but it was enough... Viac

Alena Michelová Avatar Alena Michelová
13. novembra 2023

Všetky recenzie

BSBa. Zuzana Bisáková, SAKHom

Diplomovaný homeopat, lektor Yogy

Z NEPOHODY DO POHODY!

Alternatívny pohľad na zdravie a skutočné liečenie fyzického, emočného a mentálneho problému bez vedľajších účinkov. Cesta k rovnováhe i k sebe samému.